Z nowoczesnym robotem praca o wiele lżejsza... 0

Robotyzacja ostatniego etapu produkcji markowych EKO-GROSZKÓW w firmie ADAMEX to już fakt… Miło nam poinformować, że w ostatnim czasie uruchomiliśmy linię do automatyzacji i robotyzacji procesu pakowania oraz paletyzacji paliwa ekologicznego w postaci EKO-GROSZKU - jedną z niewielu tego typu nowoczesnych linii w Polsce, z zastosowaniem robota firmy COMAU.

Choć otwarło nam to drogę do zwiększenia wydajności produkcji, dla nas największym atutem wdrożenia wspomnianego robota jest przede wszystkim odciążenie pracowników firmy ADAMEX z pracy fizycznej, którzy dotychczas ręcznie układali worki z EKO-GROSZKIEM na paletach.

Na robotyzacji i automatyzacji procesu pakowania i paletyzacji EKO-GROSZKU zyskają nie tylko nasi pracownicy, ale i klienci firmy ADAMEX. A w jaki sposób…? Jednym z powodów wdrożenia do pracy robota było zmniejszenie kosztów produkcji workowanych paliw stałych. Gdy pojawią się oszczędności, cena workowanego EKO-GROSZKU będzie nieco niższa.

Dodajmy, że zrealizowany projekt został w połowie sfinansowany z szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi Unii Europejskiej. Inwestycję przeprowadziliśmy w ramach Projektu "Dolina Karpia – szansa na przyszłość...” pod tytułem: "Wzmocnienie konkurencyjności oraz wzrost wydajności produkcji poprzez wdrożenie linii do automatyzacji i robotyzacji procesu pakowania i paletyzacji paliwa ekologicznego w postaci ekogroszku, mającego na celu zmniejszenie emisji CO2 do atmosfery".

 

 

Komentarze do wpisu (0)

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Newsletter
Zapisz się do newslettera, aby otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl